Czas na złożenie wniosku w programie 500+

Program “Rodzina 500+” jest jednym z najważniejszych programów rządu, którego celem jest wsparcie rodzin w wychowywaniu dzieci. W 2023 roku rozpoczyna się kolejny nabór wniosków o świadczenie pieniężne 500+. Proces ten potrwa 3 miesiące i zakończy się 30 kwietnia 2023 roku.

Nieterminowe złożenie wniosku o przyznanie 500+

Osoby, które zdecydują się złożyć wniosek po terminie, będą musiały liczyć się z opóźnieniami w otrzymywaniu świadczenia. W takim przypadku ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem, ale tylko od miesiąca, w którym wniosek został złożony.

Program “Rodzina 500+” jest dostępny nie tylko dla obywateli Polski, ale również dla obywateli Unii Europejskiej, obcokrajowców spoza UE, którzy mają legalny pobyt i dostęp do stałej pracy, a także dla uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną i przybyli do Polski po 23 lutego 2022 roku.

Dlaczego warto złożyć wniosek w terminie?

Warto pamiętać, że złożenie wniosku w terminie gwarantuje nieprzerwaną wypłatę świadczenia dla dzieci w wysokości 500 zł. Dlatego warto zgłosić swoje zainteresowanie programem “Rodzina 500+” w pierwszej kolejności i cieszyć się wsparciem finansowym w wychowywaniu dzieci.


 

oferta-ksiegowa

Biuro rachunkowe Auditori

Profesjonalna obsługa księgowa online, zakładanie firm, doradztwo.