Jak wznowić działalność gospodarczą?

Wznowieniem zawieszonej działalności gospodarczej interesuje się coraz większa grupa osób. Z dnia na dzień liczba wpływających wniosków o odwieszenie działalności zwiększa się. W jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić procedurę odwiedzenia działalności gospodarczej? Jak odwiesić działalność ze skutkiem prawnym?

Zawieszenie działalności gospodarczej w wielu przypadkach jest jedynym rozwiązaniem na bezpieczne zaprzestanie (chwilowe) prowadzenia działalności. W wielu sytuacjach powodem zawieszenia są m.in.:

  • problemy finansowe
  • osobiste powody uniemożliwiające zarządzanie biznesem
  • przestój w branży
  • problematyczna sytuacja gospodarcza

W celu odwieszenia działalności należy dopełnić kilku niezbędnych formalności uprawniających do ponownego prowadzenia firmy.

Płatności firmowe z prywatnego konta przedsiębiorcy

Jak wznowić działalność gospodarczą?

W celu wznowienia działalności gospodarczej należy przygotować, wypełnić i złożyć wniosek na stronie CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Procedura odwieszenia działalności jest dość intuicyjna.

Proceudra może być wypełniona online, ale dokumenty należy opatrzyć profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Oczywiście istnieje możliwość dopełnienia formalności w urzędzie.

Wznowienie własnej działalności – o czym pamiętać?

Warto zaznaczyć, że od dnia wznowienia działalności należy:

  • prowadzić odpowiednią ewidencje księgową
  • wypełniać obowiązki księgowo-podatkowe w terminie
  • pamiętać o obowiązkach sprawozdawczych

 

oferta-ksiegowa

Biuro rachunkowe Auditori

Nasze biuro rachunkowe Auditori oferuje pomoc w zakresie wznowienia działalności – przygotujemy i złożymy wniosek do CEIDG.