Jakie terminy podatkowe zostały wydłużone?

W związku z pandemią COVID-19 zostały wydłużone terminy na realizację obowiązków podatkowych. Wprowadzone ułatwienia dotyczące przede wszystkim podatków CIT, PIT, VAT oraz akcyzy.

Wydłużone terminy podatkowe w 2020 roku:
– termin złożenia zeznania CIT-8 do 31 lipca 2020 roku
– regulacje dotyczące nowego JPK_VAT wejdą w życie od 1 października 2020 r.
– podatek od sprzedaży detalicznej został zawieszony do końca 2020 roku
– obowiązek dokonania opłaty raty od podatku nieruchomości został przedłużony do 30 września 2020 roku (wskazanym grupom przedsiębiorców i organizacjom pozarządowym – których płynność finansowa uległa pogorszeniu )
– przedsiębiorcy handlujący paliwami opałowymi i nabywcy takich paliw, mogą do końca sierpnia 2020 r. sprzedawać lub kupować paliwa do celów grzewczych bez konieczności składania zgłoszeń rejestracyjnych uproszczonych w zakresie podatku akcyzowego

W zakresie cen transferowych wprowadzano zmiany:
– do 31 grudnia 2020 r. – w sytuacji, gdy termin (określony wg przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) upływa w okresie od 31 marca 2020 r. do 30 września 2020 r.
– o 3 miesiące – w sytuacji, gdy termin ten (określony wg przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) upływa w okresie od 1 października 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

To niektóre z wprowadzanych zmian w związku z trwającą epidemią COVID-19. Celem nowych regulacji jest pomoc w wywiązywaniu się z obowiązków podatkowych.

Jeżeli nie wiedzą Państwo jak zastosować nowe przepisy prawne to warto skorzystać z doradztwa księgowego lub podatkowego. Doradcy chętnie pomogą we wdrożeniu nowych przepisów.