Kiedy zdecydować się na zmianę biura rachunkowego i jak dopełnić formalności?

*** Strona gówna ***

Często zdarza się, że przedsiębiorcy nie są zadowoleni z usług biura, które obecnie zajmuje się księgowością prowadzonego przez nich podmiotu. Powodem są zbyt wysokie ceny lub nieodpowiednie wywiązywanie się z obowiązków przedstawionych w umowie z biurem rachunkowym. Kiedy zdecydować się na zmianę biura rachunkowego i jak dopełnić formalności?

Zmiana obecnego biura rachunkowego jest konieczna, gdy przedsiębiorca:
– nie otrzymuje informacji na postawione przez niego pytania,
– nie ma możliwości wykorzystywania informacji księgowych i podatkowych podczas podejmowania decyzji umożliwiających rozwój działalności,
– ma problem z nawiązaniem kontaktu z działem księgowym,
– otrzymuje listy informujące o pojawiających się zaległościach księgowych i podatkowych,
– chciałby korzystać z nowoczesnej formy księgowości online, ale obecne biuro nie oferuje takich możliwości,
– uważa, że obecna współpraca z biurem rachunkowym związana jest ze zbyt wysokimi kosztami.

Jak dopełnić formalności?
Wielu przedsiębiorców obawia się zmiany obecnego biura rachunkowego, ponieważ procedura kojarzona jest z koniecznością czasochłonnego przenoszenia dokumentów oraz poszukiwaniem nowego biura rachunkowego.

Warto skorzystać z usług biura, które oferuje usługi księgowe w korzystnych cenach, a dodatkowo oferuje bezpłatną pomoc w zakresie zmiany biura rachunkowego. Specjaliści przeprowadzą całą procedurę, uzyskają odpowiednie dokumenty księgowe i podatkowe a także wypowiedzą umowę z poprzednim biurem rachunkowym.

Istotne jest, że nowa współpraca daje nowe możliwości dla właścicieli firm. Oszczędność w postaci mniejszych kosztów za obsługę księgową można wykorzystać w rozwoju prowadzonej działalności.